Exciting News! We're Having a Baby! We'll be moving all customer and school orders online, giving you exclusive access to our fantastic products. Plus, we're offering free delivery to Passaic County! Although our storefront will be temporarily closed as we welcome our new arrival, we can't wait to continue serving you through our online platform.

Collection: Learning Resources

Learning Resources- puzzles, flashcards, dry-erase learning mats
15 products
  • Colors Fun-to-Know┬« Puzzles
    Regular price
    $13.99 USD
    Sale price
    $13.99 USD
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • What Comes Next? Fun-to-Know┬« Puzzles
    Regular price
    $13.99 USD
    Sale price
    $13.99 USD
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Easy Addition Fun-to-Know┬« Puzzles
    Regular price
    $13.99 USD
    Sale price
    $13.99 USD
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Community Helpers Fun-to-Know┬« Puzzles
    Regular price
    $13.99 USD
    Sale price
    $13.99 USD
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • What Goes Together? Fun-to-Know┬« Puzzles
    Regular price
    $13.99 USD
    Sale price
    $13.99 USD
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Shapes Fun-to-Know┬« Puzzles
    Regular price
    $13.99 USD
    Sale price
    $13.99 USD
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Numbers 1-20 Fun-to-Know┬« Puzzles
    Regular price
    $13.99 USD
    Sale price
    $13.99 USD
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Alphabet Fun-to-Know┬« Puzzles
    Regular price
    $13.99 USD
    Sale price
    $13.99 USD
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Uppercase & Lowercase Alphabet Fun-to-Know┬« Puzzles
    Regular price
    $13.99 USD
    Sale price
    $13.99 USD
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Push and Pop - Phonics Word Builder & Trick or Treat Book
    Regular price
    $12.99 USD
    Sale price
    $12.99 USD
    Regular price
    $14.99 USD
    Unit price
    per 
    Sold out